Home of not one but TWO 2019 IHSA Track State Qualifiers in the 800m
66°F
Titan Distance

IHSA 3A State Prelims

Friday, May 25, 2018
Eastern Illinois University

Meet Recap

No meet recap or information is available at this time. Please be sure to use the links on the left to view more about the meet.

If this meet has already occured, our results are missing or have not been processed into our database.

Team Scores

Team scores for all events, including short-distance, field, etc.

Varsity

This is either an unscored meet, or team results are missing from our database. If you believe this is an error, please reach out.

Distance Team Scores

Team scores only for Distance Events (ones featured on results tabs). This is an automated process, so results should be treated as-is.

Varsity

1Naperville (Central)10
2Granite City8
3Crystal Lake (South)6
4Downers Grove (North)5
5Oak Park-River Forest4
6Barrington3
7Neuqua Valley2
8Libertyville1
9Antioch0
10Whitney Young0
11Wheaton Warrenville South0
12St. Charles (East)0
13Sandburg0
14Plainfield (South)0
15Lincoln-Way Central0
16Naperville (North)0
17Lyons Township0
18Glenview (Glenbrook South)0
19Frankfort (Lincoln-Way East)0
20Edwardsville0
21Downers Grove (South)0
22Berwyn-Cicero (Morton)0
23Winnetka (New Trier)0

Map & Directions

Photos

Varsity Results

Official Results (F.A.T.)
1600m
PlaceNameGradeTimeTeam
1Thomas ShilgalisJr.4:15.80Naperville (Central)
2Andrew O'KeefeJr.4:16.68Granite City
3Jack BeckerSr.4:17.25Crystal Lake (South)
4Jacob RidderhoffSr.4:17.41Downers Grove (North)
5Matt VietzenSr.4:17.88Oak Park-River Forest
6Nick LaningSr.4:17.92Barrington
7Danny WinekSr.4:17.95Neuqua Valley
8Alex TamSr.4:18.15Libertyville
9Dylan JacobsSr.4:19.50Sandburg
10Sean MaisonJr.4:20.29Wheaton Warrenville South
11Campbell KochSr.4:20.85St. Charles (East)
12Clayton MendezSr.4:20.86Whitney Young
13Ryan StruckmanSr.4:20.90Winnetka (New Trier)
14Charles HardersSr.4:21.50Lyons Township
15Andrew EnglertJr.4:21.96Lincoln-Way Central
16Eddie SiudaJr.4:22.81Downers Grove (South)
17Michael TrostSr.4:23.99Frankfort (Lincoln-Way East)
18Jordan TheriaultSr.4:25.19Glenview (Glenbrook South)
19Charlie SmithSo.4:25.87Antioch
20McLean GriffinJr.4:27.42Naperville (North)
21Guillermo IbarraSo.4:27.86Berwyn-Cicero (Morton)
22Christian KnowltonJr.4:28.55Plainfield (South)
23Aidan KingSo.4:32.19St. Charles (East)
24Jack PiferSo.4:32.33Edwardsville
Print Results