Home of Glenbrook South Cross Country and Track
69°F
Titan Distance

Niles North Dan Horyn Invite

Friday, April 20, 2018
Niles North High School

Meet Recap

No meet recap or information is available at this time. Please be sure to use the links on the left to view more about the meet.

If this meet has already occured, our results are missing or have not been processed into our database.

Team Scores

Team scores for all events, including short-distance, field, etc.

Varsity

This is either an unscored meet, or team results are missing from our database. If you believe this is an error, please reach out.

Frosh/Soph

This is either an unscored meet, or team results are missing from our database. If you believe this is an error, please reach out.

Junior Varsity

This is either an unscored meet, or team results are missing from our database. If you believe this is an error, please reach out.

Distance Team Scores

Team scores only for Distance Events (ones featured on results tabs). This is an automated process, so results should be treated as-is.

Varsity

1Glenbrook South37
2Loyola Academy23
3Lane Tech21
4Highland Park19
5Mather15
6Niles North14
7Deerfield10
8Libertyville10
9West Chicago4
10Payton2
11Beacon Academy0
12Crete-Monee0
13Taft0

Frosh/Soph

1Lane Tech53
2Loyola Academy32
3Deerfield18
4Highland Park15
5Payton15
6Glenbrook South13
7Libertyville10
8Taft8
9Niles North3
10Mather0
11West Chicago0
12Beacon Academy0
13Crete-Monee0

Junior Varsity

1Libertyville10
2Lane Tech10
3Loyola Academy8
4Taft8
5Niles North6
6Glenbrook South5
7Payton4
8Highland Park3
9Deerfield2
10Mather1
11West Chicago0
12Beacon Academy0
13Crete-Monee0

Map & Directions

Photos

Varsity Results

Official Results (F.A.T.)
3200m
PlaceNameGradeTimeTeam
1Will KellySo.9:49.12SRGlenbrook South
2Nate AmsterSr.9:53.20Highland Park
3Alec GlazierSr.9:58.62Highland Park
4Connor HoagSr.10:00.29Loyola Academy
5Frank Burke-OlsonJr.10:07.39Lane Tech
6Jonathan CattanJr.10:20.84Lane Tech
7Fernando GonzalezJr.10:23.31Mather
8Declan BlackJr.10:37.73Deerfield
9Nelson FernandesSr.10:38.34Niles North
10Justin JosephSr.10:39.09Taft
11Brett NeedelmanJr.10:47.59Deerfield
12Amin SahidJr.10:52.70Niles North
13Ahmed SalahadinSr.10:56.56Mather
14Kevin SinaniSr.11:16.17Taft
1600m
PlaceNameGradeTimeTeam
1Alex TamSr.4:19.56Libertyville
2Jordan TheriaultSr.4:23.40Glenbrook South
3Conor PerreaultSr.4:26.03Niles North
4Matt GoldSr.4:26.82Deerfield
5Audiel PerezSr.4:30.49Mather
6Jose ReyesJr.4:31.69Highland Park
7KC PruittSr.4:33.66Lane Tech
8Dustin BurgessSr.4:33.92Mather
9Bradley BrodskyJr.4:35.97Deerfield
10Kyle HaileSr.4:38.22Lane Tech
11Eli MillerJr.4:38.57Loyola Academy
12Nate AmsterSr.4:45.84Highland Park
13Connor HoagSr.4:53.95Loyola Academy
14Charles ClarySo.4:56.33Beacon Academy
15Charlie MontgomeryJr.4:57.29Niles North
16Simon Huffman-GottschlingSo.5:07.94Payton
17David LopezJr.5:08.64SRGlenbrook South
18Kamal PatelJr.5:10.41West Chicago
19Justin JosephSr.5:10.79Taft
20Luis GuzmanSo.5:12.00West Chicago
21Jeffrey AguirreSr.5:15.64Payton
22Kevin SinaniSr.5:19.14Taft
800m
PlaceNameGradeTimeTeam
1Will HouserSo.2:03.73Glenbrook South
2Miguel RodriguezSr.2:03.88Mather
3Matthew AlmonteJr.2:07.14Lane Tech
4Aidan SullivanSr.2:07.47Loyola Academy
5Charlie SchultzJr.2:07.57Glenbrook South
6Marc DalySr.2:07.76Loyola Academy
7Jordy MazzaJr.2:08.61Highland Park
8Noah BlausteinSr.2:08.77Deerfield
9Imani HollowaySr.2:11.62Crete-Monee
10Rikson NawayJr.2:12.37West Chicago
11Henry ShoreSr.2:13.41Deerfield
11Patrick McQuillan2:13.70Lane Tech
12Steven YeeJr.2:13.70Lane Tech
13Adam BerrahouSr.2:14.46Mather
14William ThakurFr.2:19.01Payton
15Caleb NolanJr.2:20.76Taft
16Sebastian AriasSr.2:21.15Highland Park
17Steven LiSo.2:22.16Payton
18Yassine YakhoubJr.2:22.56West Chicago
19Juan MendozaJr.2:28.59Taft
4x800m
PlaceNameGradeTimeTeam
1Relay Team8:18.68Loyola Academy
2Relay Team8:37.75Niles North
3Relay Team9:01.76Lane Tech
4Relay Team9:09.56Glenbrook South
Joey PaulettoJr.2:09.2Glenbrook South
Daniel ChoSr.2:15.1SRGlenbrook South
Jordan LynchJr.2:23.6Glenbrook South
Dominic ChavezSr.2:21.6Glenbrook South
5Relay Team9:18.50West Chicago
6Relay Team9:24.40Deerfield
7Relay Team9:31.10Payton
Print Results

Frosh/Soph Results

Official Results (F.A.T.)
3200m
PlaceNameGradeTimeTeam
1Zach RoseSo.10:11.00Payton
2Tommy DonohoeSo.10:28.06Lane Tech
3Zach GeninFr.10:38.60Lane Tech
4James KurtzweilSo.10:42.59Glenbrook South
5Joe ArianoSo.10:51.26Deerfield
5Simon Huffman-GottschlingSo.10:51.26Payton
7Mrugesh ThakorFr.10:51.65SRGlenbrook South
8Ben ZamlerFr.10:52.69Deerfield
9Brian FreemanFr.10:58.31Crete-Monee
10Michael SolmosFr.11:05.95Loyola Academy
11Kasper GoralczykSo.11:05.99Niles North
11Aby JamesFr.11:05.99Niles North
13Leo BrettSo.11:06.64Loyola Academy
14Garrett BennemaFr.11:51.26West Chicago
15Alec LivneyFr.12:22.17Highland Park
1600m
PlaceNameGradeTimeTeam
1Jonathon ArcherFr.4:40.26Lane Tech
2Spencer DzyackyFr.4:42.45Loyola Academy
3Max CarrollSo.4:48.95Taft
4Charlie DrohomyreckySo.4:55.92Lane Tech
5Jason WernethFr.4:56.64Highland Park
6Ben KraemerSo.4:57.84Deerfield
7Cameron MatejkaFr.5:00.57Loyola Academy
8Jason DahlbergSo.5:01.13Deerfield
9Daniel BekkoucheFr.5:04.65Mather
10Jameson HugeFr.5:07.01Payton
11Tyler SpenceFr.5:09.53Niles North
12Levi PasikovFr.5:11.58Highland Park
13Jacob KinzlerFr.5:14.23Glenbrook South
14Joey PorebskiSo.5:15.05Taft
15Steven ReedFr.5:15.19Niles North
16Tyson AnthonyFr.5:26.13Glenbrook South
17Josiah McLeanFr.5:32.41West Chicago
18Christian CarpioSo.5:32.52Payton
19Caleb ShadeFr.5:50.71West Chicago
20Anas HirsiSo.5:54.94Mather
800m
PlaceNameGradeTimeTeam
1Alex McBrideSo.2:08.99Lane Tech
2Billy DelaneySo.2:09.19Loyola Academy
3Spencer DzyackyFr.2:09.84Loyola Academy
4Tyler CarlsonFr.2:12.93Highland Park
5Aidan PaciusFr.2:14.18Lane Tech
6Jacob NitsunSo.2:17.01Deerfield
7Charlie HartFr.2:17.90Deerfield
8Harrison WollneyFr.2:22.15Glenbrook South
9Wade HerreraSo.2:23.69SRGlenbrook South
10Ari KadenFr.2:26.18Highland Park
11Josiah McLeanFr.2:26.62West Chicago
12Matthew CheathamSo.2:26.67Taft
13Andrew ShiFr.2:31.40Payton
14Zach VandersliceSo.2:32.92Payton
15Syed Shah2:34.11Niles North
16Red ReyesFr.2:37.24Niles North
17Freddy MunozSo.2:37.47West Chicago
18Jostin IntriagoSo.2:45.55Mather
19Daniel RiveraSo.2:54.11Mather
4x800m
PlaceNameGradeTimeTeam
1Relay Team8:25.77Lane Tech
2Relay Team9:01.89Loyola Academy
3Relay Team9:24.13Highland Park
4Relay Team9:29.72Glenbrook South
Dane BranstromFr.2:18.6Glenbrook South
Matthew FinkelFr.2:21.1SRGlenbrook South
John BresnahanSo.2:26.8Glenbrook South
Su Min ChoSo.2:23.2Glenbrook South
5Relay Team9:29.80Deerfield
6Relay Team9:41.07Niles North
7Relay Team9:57.97Taft
8Relay Team10:13.23Payton
9Relay Team11:57.67West Chicago
Print Results

Junior Varsity Results

Official Results (F.A.T.)
4x800m
PlaceNameGradeTimeTeam
1Relay Team9:02.46Lane Tech
2Relay Team9:13.07Loyola Academy
3Relay Team9:17.03Niles North
4Relay Team9:25.19Glenbrook South
TJ StriblenJr.2:16.6Glenbrook South
Joey PatronikJr.2:14.3Glenbrook South
James ScottFr.2:25.8Glenbrook South
Sam WestfallSo.2:28.5SRGlenbrook South
5Relay Team9:36.14Payton
6Relay Team9:41.17Highland Park
7Relay Team9:47.27Deerfield
8Relay Team9:50.81Mather
Print Results